fbpx

Kredki pastelowe

KREDKI PASTELOWE (PASTELE) – ich nazwa pochodzi od słowa “pasta” oznaczającego w języku włoskim ciasto, ponieważ masa, z której są produkowane przypomina jego konsystencję. Kredki pastelowe występują w dwojakiej postaci. Pastele suche wytwarzane są z kredy, gipsu i glinki, natomiast pastele olejne z wosku i glinki. Oba rodzaje pasteli zmieszane są z pigmentem i odpowiednim spoiwem (gumą lub gumą z olejem). Zazwyczaj posiadają banderolę chroniącą dłoń przed zabrudzeniem.

  • PASTELE OLEJNE – to pastele o konsystencji przypominającej suchą kredkę woskową. Umożliwiają gładkie nakładanie oraz rozcieranie kredki na papierze. Mają nasycone barwy i zwartą konsystencję. Stanowią pośrednią formę pomiędzy farbą olejną, a kredką.

PASTELE OLEJNE BIC

Miękkie kredki o heksagonalnym przekroju, z papierową osłonką, dzięki której ręce pozostają czyste. Sześciokątny kształt sprawia, że dobrze leżą w dłoni. Idealne kredki do kreatywnej zabawy.✏️✏️✏️
  • PASTELE SUCHE – to miękkie, łatwo pylące kredki przypominające kredę. Występują w bogatej palecie kolorystycznej, ponieważ nie da się mieszać ich kolorów podczas malowania. Te pastele łatwo się rozcierają, dlatego też po skończeniu obrazu należy go zabezpieczyć fiksatywą.

PASTELE SUCHE ASTRA

Kredki odporne na światło o kwadratowym kształcie i żywych, intensywnych kolorach. Można je rozcierać, a gotowe prace należy zabezpieczyć fiksatywą. Zapewniają ciekawe efekty wizualne.✏️✏️✏️
Facebook
Instagram